Mynet Tavla Oyna

Mynet tavla oynama ile ilgili arama sonuçlarında en üst sıradadır. Ama mynet bazı zamanlarda çok yoğun olduğu için mynete girelemiyor. Bu zamanlarda onlinetavleoyna sitesi aklınıza gelebilir. Sitemizde istediğiniz zaman tavla oynayabilir ve tavla keyfi sürebilirsiniz. Canı sıkılan arkadaşınız varsa ve evinizde tavla yoksa tavla oynamak istiyorsanız sitemize girerek karşılıklı masada arkadaşınızla tavla oynayabilirsiniz. Bildiğiniz üzere tavla 2 zar 15 siyah ve 15 beyaz taşlarla oynanamaktadır. Bazı tavla oynamak isteyen arkadaşlar var hala aramızda. tavla nasıl oynanır onu anlatmak istiyorum.

Tavla oyna

Tavlanın Tarihçesi

Tavla eski zamanlarda oynana bir oyundur.  Bir gün Hint İmparatoru pers imparatoruna bir elçi ile zarf ile birlikte tavlayı göndermiştir. Hint imparatoru pers imparatora mektubunda şunu yazmıştır.” Kim daha çok düşünüyor, kim daha iyi biliyor, kim daha ileriyi görüyor ise o kazanır”.  Gibi bir not bırakır pers imparatoru ise oyunu anlamadığı için yanındaki elçisine oyunu çözmesi için talimat verir ve beklemeye geçer. Veziri tavlayı 10 gün gibi kısa sürede tavlayı oynamayı öğrenir ve iptaratorunun karşısına çıkar ve sunar.  İmparator tavla oynamayı öğrenir ve geri dönüş yapar ve bir mektup  yazar. Mektupda şunu yazmaktadır.

” Evet kim daha çok düşünüyor,
Kim daha iyi biliyor,
Kim daha ileriyi görüyor ise
O kazanır.
Ama birazda şanstır.
İşte hayat budur”

Hint imparatoruna mektubu yazar ve yollar.  İşte tavla da böyle bulunur ve soğuk savaşlar döneminde imparatorlar tavla oynar.